Adresář

Adresář odbornic a odborníků, kteří se věnují péči o tanečnice a tanečníky a další pohybové umělce a umělkyně

Adresář je rozcestníkem na odbornice a odborníky (řazeno abecedně), kteří se v tuzemsku či v sousedním Slovensku věnují taneční medicíně nebo jiné poučené péči o tanečnice a tanečníky ad. Nejedná se o vyčerpávající seznam, budeme ho dále doplňovat. Pokud máte tipy na další profesionálky a profesionály, pošlete nám je, prosím, na e-mail info@tanecnikariera.cz.

Helena Arenbergerová

Tanečnice, taneční a pohybová lektorka a pedagožka a také certifikovaná masérka. Věnuje se široké škále masérských přístupů, od klasické po thajskou masáž.
https://arenbergerova.cz/

Jiří Čumpelík

Dlouholetý praktikant a pedagog jógy, které se věnuje již od 70. let 20. století, s tanečním backgroundem. O principy jógy obohacuje i svou fyzioterapeutickou praxi. Soustředěně se mnoho let věnuje také práci s tanečnicemi a tanečníky.
http://www.yogaprague.cz/

Adela Jordáková  

Fyzioterapeutka, členka fyziotýmu baletu Národního divadla, přednáší na HAMU kineziologii a věnuje se novocirkusovým disciplínám jako artistka.
https://www.narodni-divadlo.cz/cs

Barbora Kohoutková

Balerína, která nyní působí jako baletní mistryně a pedagožka tance. Je lektorkou cvičení GYROTONIC®, GYROKINESIS® a GYROTONIC® LEVEL 1 Pre-trainer. Působí ve svém Art of Movement Studiu.
https://www.artofmovement.cz/

Zuna Vesan Kozánková

Tanečnice, taneční pedagožka a choreografka, shiatsu terapeutka a pedagožka shiatsu (od roku 2002). Shiatsu studovala ve škole Shiatsku Ki v Česku. Vystudovala akupunkturu na Univerzitě Guang Ming Beijing v Praze, profesionálně se věnuje čínské medicíně, a to i specificky ve spojení s tancem.
https://shiatsu-terapie.sk/

Klára Lidová

Choreografka a pedagožka, která se zdravotní stránce taneční profese věnuje od roku 2007. Vytvořila vlastní myofasciální tréninkovou metodu YOTAI®, která cílí nejen na tanečnice a tanečníky a vrcholové sportovkyně a sportovce. Věnuje se též tématu prevence úrazovosti.
http://yotai.cz/

Jérémie Perroud

Francouzský tanečník lyonského baletu, který se po ukončení taneční kariéry věnuje jako své další profesi metodě pilates. Je usazený v Praze, pracuje jako lektor a pedagog metody Romana’s Pilates. Vede vlastní pilates studio True Pilates Prague.
https://www.truepilatesprague.com/

Sara Puchowska

Absolvovala v roce 2009 studium choreografie na Katedře tance HAMU, v roce 2014 ukončila tamtéž doktorské studium. Choreografii studovala i ve Finsku, dále studovala pilates i jógu a vzdělávala se v dalších přístupech k tělu. Nyní svou práci dělí mezi výuku taneční medicíny na Katedře tance HAMU, choreografickou práci a své vlastní pilates studio v Praze, kde pracuje nejen s tanečnicemi a tanečníky, kterým také poskytuje konzultace v oblasti taneční medicíny.
https://sarapuchowska.com/