Vyplňte s námi daňové přiznání

Všechny aktuality

Workshop – Vyplňte s námi svoje daňové přiznání

Workshop je zaměřený na daně a podání daňového přiznání výkonných umělců a umělkyň vede specialistka v oblasti účetnictví a daní v kultuře Ing. Lenka Kokešová.

Kde: Institut umění – Divadelní institut, Celetná 17, Praha 1

Kdy: pondělí 5. února 2024, 17.00 hodin

Vstupné: 300 Kč

Vstupenky online zde: goout.net

V první části workshopu představí základní administrativní povinnosti spojené s uměleckou činností, ale také aspekty zdanění a sociálního/zdravotního pojištění, včetně situací, kdy umělecká činnost probíhá v zahraničí. Po krátké pauze dostanou účastníci příležitost prakticky se zapojit a připravit své vlastní podklady. Lektorka následně provede vyplňováním daňového přiznání a přehledů. Účastníci se mohou připravit na užitečné tipy, konkrétní postupy a individuální poradenství, které jim pomohou efektivně zvládnout daňové povinnosti ve světě umění.

Lenka Kokešová je absolventka studia Účetnictví a finančního řízení podniku na Vysoké škole ekonomické. Ve své diplomové práci se zabývala účetními a daňovými aspekty podnikání umělců v podmínkách legislativy ČR. Od roku 2022 pracuje v poradenské společnosti Deloitte na pozici daňového konzultanta v oblasti mezinárodního zdanění fyzických osob. Díky partnerovi, který je profesionálním tanečníkem, se dostala k problematice danění umělců a od té doby se tímto aktivně zabývá a snaží se radit, kde je třeba.

Kapacita workshopu je omezená.