Vstupenka, která pomáhá českému tanci

Všechny aktuality

Měsíce listopad a prosinec jsou již tradičně naplněny řadou benefičních tanečních představení, která se po celé České republice konají na podporu činnosti Nadačního fondu pro taneční kariéru. Zakoupením vstupenky na tato benefiční představení pomáhá publikum českému tanci. Přispěje (50-200 Kč) na vzdělávání a rekvalifikaci tanečnic/tanečníků po ukončení jejich aktivní taneční kariéry a podpoří jejich profesní uplatnění.

“Věřím, že je nutné podporovat snahu těch, kteří bojují za zlepšení postavení tanečních umělců, a kteří jsou jim nápomocní v jejich následném profesním směřování.”

Jan Fousek, umělecký šéf baletu Moravského divadla Olomouc
 

Velké poděkování patří souborům předních českých divadel, které se do série představení zapojily.

Termíny benefičních představení:

Neděle 19. listopadu 2023 – Louskáček
Moravské divadlo Olomouc

Neděle 26. listopadu 2023 – Mauglí
Divadlo F. X. Šaldy v Liberci

Neděle 3. prosince 2023 – Louskáček
Národní divadlo Praha

Neděle 10. prosince 2023 – Popelka
Jihočeské divadlo České Budějovice

Úterý 19. prosince 2023 – Louskáček
Divadlo J. K. Tyla v Plzni

Čtvrtek 28. prosince 2023 – Louskáček
Národní divadlo Brno

Benefiční akce Vstupenka, která pomáhá českému tanci, se poprvé objevila jako vánoční benefice v roce 2016 ve spolupráci s baletními soubory Národního divadla v Praze, Národního divadla v Brně, Divadla F. X. Šaldy v Liberci, Jihočeského divadla v Českých Budějovicích a Divadla J. K Tyla v Plzni. V roce 2018 se benefice zúčastnily baletní soubory Národního divadla v Praze, Národního divadla v Brně, Divadla F. X. Šaldy v Liberci a Divadla J. K. Tyla v Plzni. V roce 2018 byla zahájena tradice letní benefice, kterou odstartoval Valmont Jihočeského divadla na letní scéně otáčivého hlediště v Českém Krumlově. Během proběhlých benefičních představení diváci zakoupili 5 tisíc vstupenek, které pomáhají českému tanci. Z každé této vstupenky Nadační fond pro taneční kariéru použil 50 až 100 Kč na koučink a poradenství umělcům, kteří musí z různých důvodů ukončit aktivní taneční kariéru, na organizaci odborných workshopů a debat.